Warsztaty z robotyki

W miesiącu maju i czerwcu odbyły się w naszej szkole warsztaty z robotyki dla zerówek i klas I- VI. Dzieci samodzielnie budowały roboty z klocków Lego. Następnie wspólnie z prowadzącym podłączali je do komputera w którym były zaprogramowane i roboty „ożywały”. Dzieci po raz pierwszy zetknęły się z  programowaniem. Wszyscy świetnie się bawili. Warsztaty organizowane były przez Uniwersytet Dziecięcy Unikids Wałbrzych.

Wizyta w Auchan Polska – Wałbrzych

26 maja 2016 r klasa druga d została zaproszona przez Auchan Polska- Wałbrzych na sadzenie roślin. Uczniowie poznali różne rośliny i kwiaty. Dowiedziały się  jakich ziół użyć do potraw, aby nadać im lepszy smak. Sadziły własne rośliny, które zabrały do domu. Następnie dzieci zostały zaproszone na drugie śniadanie i kolejne atrakcje.

Dzieci listy piszą

Klasa IId nawiązała znajomość listowną w klasą II z Poznania. Uczniowie od pół roku wysyłają sobie imienne listy. Wymieniają się swoimi zainteresowaniami oraz poznają się wzajemnie.

Ognik

Klasa 2d wraz z wychowawcą pojechała do Straży Pożarnej. Na początku uczniowie przebrali się w stroje strażackie i hełmy. Następnie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w sali Ognik.