W szkole bezpiecznie

W ramach udzielonego wsparcia na realizację projektu wolontariackiego przez TOYOTA MOTOR MANUFACTURING POLAND Sp. z o.o. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Wałbrzychu została realizatorem projektu „Bezpiecznie chodzę po szkole i po drodze”.

Celem przedsięwzięcia było wykonanie na wszystkich stopniach schodów znajdujących się w budynku szkoły oraz na płaszczyznach poziomych oznaczeńw postaci znaków drogowych wskazujących kierunek poruszania się zgodniez ruchem prawostronnym. Dodatkowo na ścianach pionowych ciągów komunikacyjnych m. in.: tuneli, korytarzy, schodów umieszczone zostały typowe znaki, pozwalające na przenoszenie rzeczywistości w ruchu drogowym na grunt szkolny, m. in.: znaki zatrzymywania i postoju, stopu, zakazu używania sygnałów dźwiękowych…

Projekt ma zadanie wypracowanie począwszy od najmłodszych uczniów nawyku bezpiecznego poruszania się na terenie szkoły, a następnie przeniesienie go poza jej teren w celu bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych.

W wykonanie oznaczeń na terenie szkoły zaangażowani byli uczniowie klasy VIIa naszej szkoły: Krzysztof Sroka, Michał Nielubiak i Szymon Lisowski w ramach programu profilaktycznego „Bezpieczne Piątki” oraz rodzice uczniów naszej szkoły pracujący w TOYOCIE, którzy podczas przerwy feryjnej wykonali pełną – końcową realizację projektu.

Miejmy nadzieję, że ich praca nie pójdzie na marne… i nie ulegnie szybkiemu zniszczeniu oraz posłuży wszystkim na wiele lat w celu ciągłego utrwalania wiedzy
z zakresu bezpieczeństwa.