Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Uczniowie PSP nr 2 im. Orła Białego obchodzić MMBS zaczęli już w piątek 28 września, biorąc udział w akcji Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Klasy 4a i 4 d poszły z tej okazji do Biblioteki Publicznej – Filia nr 6 w Wałbrzychu na interesujące zajęcia warsztatowe: Nieczytający kontra pożeracze książek zakończone głośnym czytaniem książki.

Następnie uczniowie, niosąc plakaty promujące czytanie i wznosząc okrzyki zachęcające do czytania, rozdawali przechodniom ulotki, na których były wypisane korzyści z czytania książek. Happening się udał. Zainteresowanie wśród przechodniów wzbudziły przede wszystkim hasła skandowane przez uczniów, m.in. Biały Kamień czyta.

Zachęcam wszystkich uczniów do udziału w licznych konkursach, na które zapraszam

od 02.10.2018r.

Wszystkie informacje zawieszone na tablicy obok sekretariatu.

Bibliotekarka

Pani I. Bryl-Pasek