Międzynarodowy miesiąc Bibliotek szkolnych

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

W ramach MMBS w szkole i poza szkołą odbyło się kilka wydarzeń czytelniczych promujących bibliotekę oraz czytelnictwo.

TYDZIEŃ CZYTANIA

• Uczniowie PSP nr 2 im. Orła Białego obchodzić MMBS zaczęli już w piątek 28 września, biorąc udział w akcji Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Klasy 4a i 4 d poszły z tej okazji do Biblioteki Publicznej – Filia nr 6 w Wałbrzychu na interesujące zajęcia warsztatowe: Nieczytający kontra pożeracze książek zakończone głośnym czytaniem książki.

Następnie uczniowie, niosąc plakaty promujące czytanie i wznosząc okrzyki    zachęcające do czytania, rozdawali przechodniom ulotki, na których były wypisane            korzyści z czytania książek. Happening się udał. Zainteresowanie wśród przechodniów    wzbudziły przede wszystkim hasła skandowane przez uczniów, m.in. Biały Kamień    czyta.

• Uczniowie wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym Mistrz Pięknego Czytania – twórczość A. Mickiewicza

I etap konkursu w szkole odbył się 02.10. 2018r. W II etapie nasza uczennica z klasy           VIII a Yakout Nadia zdobyła wyróżnienie.

Odbyły się także cykliczne spotkania w klasach 0, tzw. Poczytajki. Dzieci z uwagą wysłuchały Legendy o Smoku Wawelskim, a następnie malowały kolorowankę.

TYDZIEŃ KONKURSOWY

• Konkurs plastyczny – Mój ulubiony bohater z bajki kl. 0-4- Krystyna Zych z kl. IVa.
  • Konkurs plastyczny – LOGO biblioteki szkolnej kl. 4-8

Najciekawsze pomysły miały klasy 6.

• Konkurs plastyczny – zakładka do książki z motywem bohatera z bajki kl. 4-8

Zakładki wykonane przez uczniów klas starszych będą rozdane Pierwszakom na Pasowaniu na Czytelnika w marcu.

• Dzień Postaci Bajkowej – kl. 0 – wszystkie dzieci przebrały się za postacie z bajek. Po serii zagadek – Zgadnij, jaka to postać oraz rymowanek – Uzupełnij wierszyk, uczniowie wychodzili na środek, prezentowali swoje przebranie, a pozostali uczniowie zgadywali, kogo postać przedstawia. Wszystkie dzieci dostały do pomalowania postacie z różnych bajek.
  • Konkurs plastyczny – Smok Wawelski -kl. 0. Zwycięzcy konkursu to Vanessa Bartoszek i Piotr Grzebielucha.

TYDZIEŃ Z KRZYŻÓWKĄ

• Krzyżówka patriotyczna – VI -VIII – zwycięzca Maciej Janiszewski kl. VIa
  • Quiz małego patrioty – VI -VIII – zwycięzca Maciej Janiszewski kl. VIa
  • Baśnie,bajki,bajeczki – I -III
  • Największym zainteresowaniem cieszył się konkurs – baśniowa krzyżówka – Bajki, baśnie, bajeczki. Dzieci bardzo dobrze znają baśnie i szybko rozwiązały krzyżówkę. Rozpoznały wszystkie postacie z bajek.

W konkursie najwięcej uczniów było z klas III. Wygrał Jakub Leppert z kl. III a.

• Baśnie,bajki,bajeczki – IV. Wygrał uczeń klasy IVa Mateusz Wałęga.

Na zakończenie MMBS dnia 26.10.2018r.uczeń kl. IVa Karol Juszczyk wziął udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim i zajął I miejsce.

Wszyscy uczniowie, którzy brali udział w konkursach w bibliotece, zostali poczęstowani słodyczami.

Zorganizowano akcję Uwolnij książkę. W bibliotece szkolnej przygotowano półkę bookcrossingową.

Akcje Podaruj bibliotece lekturę szkolną, Nauczyciele dzieciom będą trwały przez cały rok szkolny.

• Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy Mistrz Pięknego Czytania – twórczość A. Mickiewicza

Yakout Nadia -VIII a – wyróżnienie.

• Konkurs plastyczny – Mój ulubiony bohater z bajki kl. 0-4 – zwycięzca Krystyna Zych.
  • Konkurs plastyczny – Smok Wawelski -kl. 0. Zwycięzcy konkursu to Vanessa Bartoszek i Jakub Grzebielucha.
  • Krzyżówka patriotyczna – VI -VIII – zwycięzca Maciej Janiszewski kl. VIa.
  • Quiz małego patrioty – VI -VIII – zwycięzca Maciej Janiszewski kl. VIa.
  • Baśnie,bajki,bajeczki – I -III – zwycięzca Jakub Leppert kl. IIIa.
  • Baśnie,bajki,bajeczki – IV – zwycięzca Mateusz Wałęga kl. IVa.
  • Międzyszkolny Konkurs Recytatorski I miejsce Karol Juszczyk kl. IVa.

Serdecznie gratuluję wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursach.

Bibliotekarka Iwona Bryl-Pasek