Mój wymarzony ogródek

W dniu 12 kwietnia 2018 r.  odbyła się na terenie szkolnego ogrodu lekcja przyrody pt. „Mój wymarzony ogródek”, przeprowadzona przez instruktora ds. ogrodniczych Polskiego Związku Działkowców – Okręg Sudecki w Szczawnie-Zdroju. Dzieci zapoznały się z tajnikami pracy ogrodnika. Rozmawiano o znaczeniu  drzew dla człowieka. Podczas zajęć dzieci poznały  rośliny i kwiaty jadalne rosnące na terenie pobliskiego ogródka działkowego, który został przekazany dla Placówki w bezpłatne używanie przez Rodzinny Ogród Działkowy „Biały Kamień” w Wałbrzychu. Uczniowie zobowiązali się, że narysują lub opiszą swój wymarzony ogródek. Podczas następnych zajęć odbędą się nasadzenia drzew i krzewów wybranych przez dzieci.