Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2013/2014

Zwycięstwa


W dniu 16 maja 2014 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Orła Białego
w Wałbrzychu odbył się VII Konkurs Wiedzy Ekologiczno-Przyrodniczej „W zgodzie
z przyrodą” dla sześcioletnich przedszkolaków. Zgłosiło się 7 trzyosobowych drużyn
z Wałbrzycha i jedna ze Szczawna Zdroju.

Dzieci wykazały się ogromną wiedzą i umiejętnościami z zakresu przyrody i ekologii. Wszyscy bardzo dobrze się bawili. Na zakończenie zjedli ekologiczne kanapki z kiełkami i rzodkiewką , zdrowe owsiane batony, były też soki owocowe.

I miejsce – Przedszkole Miejskie ze Szczawna Zdroju,
II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 21,
III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6.

Pozostali uczestnicy zdobyli wyróżnienia były to sześciolatki z: Publicznej Szkoły Podstawowej nr 37; Publicznej Szkoły Podstawowej nr 23; Przedszkola Integracyjnego nr 17 oraz Przedszkola Językowego „Michałek” oraz „gospodarze” przedszkolak z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Wałbrzychu.


Uczennica klasy Ia Aleksandra Borys zajęła I miejsce w Regionalnym Konkursie Plastyczno – Literackim „ Moja Mama” w kategorii: uczniowie kl. 0- I ( prace plastyczne).


W konkursie organizowanym przez MZB w Wałbrzychu zdobyliśmy jako szkoła II miejsce w kategorii: najliczniejszy udział.

Uczniowie indywidualnie zdobyli w kategorii klas1-3

I miejsce Filip Parys, II miejsce Marika Roszak, III miejsce: Kamil Fajdek,Oliwia Podpora

Wyróżnienia : Laura Eświl, Aleksandra Maciejewska, Natalia Bednarska, Dawid Pawełczyk, Agnieszka Parzonka, Daria Olesińska.

W kategorii klas 4-6:

I miejsce Wiktoria Janicka

Wyróżnienia: Dominika Malicka,


W dniach 24 i 25 kwietnia 2014 r odbyła się w naszej szkole druga edycja wewnątrzszkolnej
Mini Olimpiady Wiedzy Ekologicznej dla klas pierwszych i drugich. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą o tym, jak dbać o środowisko. Potrafili posegregować śmieci, zrobić zakupy które nie zaśmiecą przyrody. Wiedzieli jak oszczędzać prąd, wodę i znali alternatywne źródła energii elektrycznej. Dzieci mają wiedzę i umiejętności, więc mogą pokazać rodzicom jak dbać o naturę i wprowadzić do domu proekologiczne zwyczaje. Nagrody i dyplomy zostały rozdane wszystkim uczestnikom na apelu szkolnym. Gratulujemy!

Wyniki klasy pierwsze:

Daria Olesińska (I miejsce), Miłosz Baranowski (II miejsce), Maciej Miara (III miejsce), Olga Wojtowicz
(IV miejsce)
Wyróżnieni: J. Lindner, K. Czajkowski, J. Wawrzyniak, M. Janiszewski, S. Buczek

Wyniki klasy drugie:

Laura Eświł (I miejsce), Filip Parys (II miejsce), Eryk Chmiel (III miejsce), Julia Głubieniec (IV miejsce)
Wyrożnieni: K. Witek, K. Kamiński, A. Puzdrowski, P. Karkowska


Amelia Kułakowska (IIIa), Urszula Rudzik (IIIb), Krzysztof Sroka (IIIa) zajęli II miejsce

W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE PRZYRODNICZYM „Przyjaciele Przyrody”, który odbył się 28.04.2014 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 23 w Wałbrzychu.

Uczniowie klas III wykazali się nie tylko wiedzą, ale również umiejętnością współpracy w grupie. Gratulujemy! Podziękowanie za przygotowanie uczniów do konkursu otrzymała pani Regina Sikora.


10.IV.2014r. w WOK-u na Białym Kamieniu wręczone zostały nagrody za prace plastyczne XI edycji powiatowego konkursu plastycznego pt.,,WIELKANOCNE ZWIERZĄTKO’’. prace oceniane były w trzech kategoriach wiekowych.

II miejsce zajęła Angelika Grzebielucha z klasy Icwych. D.Gasz

III miejsce zajął Adam Barcikowski z klasy Ia – wych. J.Sioch

Wyróżnione zostały dwie osoby, które również otrzymały upominki. Są to: Julia Sadowska z klasy Ia (wych. J.Sioch) oraz Janina Waszewska z klasy IIb (wych. N.Solarek).

GRATULUJEMY!!!

Organizatorem konkursu była PSP 21 im. Olimpijczyków Polskich. Podziękowania otrzymali nauczyciele pod kierunkiem których powstały prace: pani Jolanta Sioch, pani Dorota Gasz i pani Natalia Solarek.

05. 04. 2014 w naszej szkole odbył się VI Powiatowy Konkurs Matematyczny dla klas III o tytuł „Mistrza Matematyki 2014” w konkursie wzięło udział 12 szkół z powiatu wałbrzyskiego. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał wiceprezydent miasta Zygmunt Nowaczyk. Wśród zaproszonych gości obecne były również p. metodyk Renata Małycha- Duda i radna Białego Kamienia Krystyna Olanin.

Tegorocznym zwycięzcą konkursu został uczeń PSP 28 Krzysztof Żałobka. Wśród nagrodzonych znalazł się również reprezentant naszej szkoły uczeń klasy III a Jakub Nowacki. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i upominki, które przygotowała dla dzieci p. Krystyna Olanin. Organizatorzy konkursu Maria Bussler i Regina Sikora serdecznie dziękują za wsparcie i gratulują wszystkim młodym matematykom sukcesu.


Mistrzostwa Wałbrzycha w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców zakończone

Duży sukces Naszej Szkoły .W dniu 11.03.2014 rozegrane zostały finały w siatkówce dziewcząt i chłopców klas V. Nasza szkoła jako jedyna w mieście zakwalifikowała się do finału w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców. Dziewczęta w finale wywalczyły II miejsce a chłopcy III m . Uczniowie otrzymali srebrne i brązowe medale a szkoła puchary. Cieszymy się z osiągnięcia sukcesu przez naszych sportowców i życzymy dalszych wybitnych wyników sportowych.

Skład dziewcząt : Kusz Kamila, Wożniak Sybilla, Siwiak Wiktoria, Kubik Karolina, Siedlecka Weronika, Gileta Zuzanna, Zagrodzka Nikola, Antkowiak Karolina.

Skład chłopców:Weinar Maksymilian, Kowalik Jakub, Matysek Tomek, Bratko Daniel, Rudzki Dawid, Anszczak Dawid, Kubiak Mateusz .

Opieka i przygotowanie Ilona Radywoniuk


2 kwietnia 2014 r. odbyło się współzawodnictwo klas II. Organizatorem zawodów było Centrum Sportowo – Rekreacyjne AQUA Zdrój. Reprezentanci naszej szkoły zajęli II miejsce na 11 startujących szkół.

Skład drużyny:Ola Maciejewska, Ola Puchała, Kasia Twardowska, Angela Martynów, Klaudia Szlęg, Julia Suchańska, Igor Sznip, Przemek Łyskawa, Kacper Alterowicz, Jordan Kacica, Kacper Weber, Mikołaj Dereń. 


W dniu 3 kwietnia 2014 roku odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny. Mistrzami Ortografii zostali :

Klasa II

  1. Katarzyna Witek, kl. II C
  2. Julia Głubieniec, kl. II B
  3. Julia Suchańska, kl. II A

Klasa III

  1. Szymon Lisowski, kl. III A
  2. Jakub Nowacki, kl. III A
  3. Kinga Wierzchowska, kl. III B

Gratulujemy !


10.IV.2014r. w WOK-u na Białym Kamieniu wręczone zostały nagrody za prace plastyczne XI edycji powiatowego konkursu plastycznego pt. ,,WIELKANOCNE ZWIERZĄTKO’’. Prace oceniane były w trzech kategoriach wiekowych.

II miejsce zajęła Angelika Grzebielucha z klasy Ic – wych. D.Gasz
III miejsce zajął Adam Barcikowski z klasy Ia– wych. J.Sioch

Wyróżnione zostały dwie osoby, które również otrzymały upominki. Są to: Julia Sadowska z klasy Ia( wych. J.Sioch) oraz Janina Waszewska z klasy IIb (wych. N.Solarek)


Karolina Tymon i Sylwia Kuszewska zdobyły Srebrne Wyróżnienie w kategorii 13-15 lat Duety HIP-HOP. Organizatorem konkursu był Miejski Ośrodek Kultury w Nowej Rudzie i Klub Tańca „ COMA”

Natomiast podczas XXIX Noworudzkich Spotkań Tanecznych: Amelia Wesołowicz i Piotr Pułkownik zajęli I miejsce w kategorii 8- 9 lat , klasa H . Organizator Miejski Ośrodek Kultury w Nowej Rudzie


W dniu 18.03.2014r w pięknej oprawie Zamku Książ odbyły się Mistrzostwa Szkół w Szachach. Nasza reprezentacja składała się trzech i chłopców :Mikołaja Grzesika, Bartka Słomowicza i Kacpra Ziobro oraz jednej dziewczyny: Alicji Baranowskiej. Drużyna zajęła IV miejsce. Dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły w tak trudnej dyscyplinie.

Przygotowanie i opieka: I.Radywoniuk.


Uczniowie naszej szkoły zdobyli tytuły finalistów w interdyscyplinarnym konkursie Disce Puer Junior organizowanym przez Zespół Szkół nr 1 w Wałbrzychu:

Kamil Krzyżosiak kl. VI a – finalista I stopnia
Julia Borowiec kl. VI a – finalista II stopnia
Jakub Borcoń kl VI a – finalista II stopnia

Do ścisłego finału ( 10 najlepszych z ponad 200 uczestników ) zakwalifikował się Bartosz Słomowicz z klasy VI b i zajął w nim 4 miejsce. Otrzymał tytuł laureata i tym samym jest zwolniony z egzaminu językowego do gimnazjum nr 12.W tym samym konkursie nasza szkoła drużynowo zajęła 4 miejsce.


Duży sukces Naszej Szkoły. W dniu 11.03.2014 rozegrane zostały finały w siatkówce dziewcząt
i chłopców klas V. Nasza szkoła jako jedyna w mieście zakwalifikowała się do finału w dwóch kategoriach: dziewcząt  i chłopców. Dziewczęta w finale wywalczyły II miejsce a chłopcy III miejsce. Uczniowie otrzymali  srebrne i brązowe  medale a szkoła puchary. Cieszymy się z osiągnięcia sukcesu przez naszych sportowców i życzymy dalszych wybitnych wyników sportowych.

Skład dziewcząt : Kusz Kamila, Wożniak Sybilla, Siwiak Wiktoria, Kubik Karolina, Siedlecka Weronika, Gileta Zuzanna, Zagrodzka Nikola, Antkowiak Karolina.

Skład chłopców:Weinar Maksymilian, Kowalik Jakub, Matysek Tomek, Bratko Daniel, Rudzki Dawid, Anszczak Dawid, Kubiak Mateusz .

Opieka i przygotowanie Ilona Radywoniuk.


25 marca 2014 r. odbyło się współzawodnictwo klas III. Organizatorem zawodów było Centrum Sportowo – Rekreacyjne AQUA Zdrój. Reprezentanci naszej szkoły zajęli I miejsce na 12 startujących szkół.

Skład zwycięskiej drużyny:

Klaudia Brombosz, Miranda Domagała, Angelika Hudak, Klaudia Kołpak, Julia Orłowska, Weronika Suska, Bartosz Ankiel, Bartosz Łuczak, Dawid Mrzygłód, Jakub Nowacki, Paweł Okrasa, Dominik Sikorski.

Do zawodów drużyna została przygotowana przez p. Reginę Sikorę i p. Dorotę Kopciuch.


Uczniowie wyróżnieni za I półrocze roku szkolnego 2013/2014

Nazwisko i imię Klasa Wyróżnienie
Janiszewski Maciej IA ZŁOTA SOWA
Krawczyk Daniela IA ZŁOTA SOWA
Olesińska Daria IA ZŁOTA SOWA
Czajkowski Krystian IB ZŁOTA SOWA
Majgier Norbert IC ZŁOTA SOWA
Miara Maciej IC ZŁOTA SOWA
Pytel Maja IC ZŁOTA SOWA
Walczyńska Anna IC ZŁOTA SOWA
Baran Amelia IIA ZŁOTA SOWA
Dereń Mikołaj IIA ZŁOTA SOWA
Garlińska Magdalena IIA ZŁOTA SOWA
Parys Filip IIA ZŁOTA SOWA
Suchańska Julia IIA ZŁOTA SOWA
Eświł Laura IIB ZŁOTA SOWA
Głubieniec Julia IIB ZŁOTA SOWA
Kamiński Kamil IIB ZŁOTA SOWA
Łyskawa Przemek IIB ZŁOTA SOWA
Podpora Oliwia IIC ZŁOTA SOWA
Witek Katarzyna IIC ZŁOTA SOWA
Hudak Angelika IIIA ZŁOTA SOWA
Kułakowska Amelia IIIA ZŁOTA SOWA
Sroka Krzysztof IIIA ZŁOTA SOWA
Wołoszyn Viktoria IIIA ZŁOTA SOWA
Ankiel Bartosz IIIB ZŁOTA SOWA
Kołpak Klaudia IIIB ZŁOTA SOWA
Parzonka Agnieszka IIIB ZŁOTA SOWA
Wierzchowska Kinga IIIB ZŁOTA SOWA
Baran Miłosz IVA ZŁOTA SOWA
Baranowska Slicja IVA ZŁOTA SOWA
Fiałkowska Julia IVA ZŁOTA SOWA
Janicka Wiktoria IVA ZŁOTA SOWA
Lorenc Wiktoria IVA ZŁOTA SOWA
Pacoń Justyna IVA ZŁOTA SOWA
Paszkiewicz Wiktoria IVA ZŁOTA SOWA
Malicka Dominika IVB ZŁOTA SOWA
Mierzejewska Wiktoria IVB ZŁOTA SOWA
Tomaszewska Natalia IVB ZŁOTA SOWA
Gileta Zuzanna VA ZŁOTA SOWA
Serbeńska Dominika VA ZŁOTA SOWA
Szczepanek Kinga VA ZŁOTA SOWA
Fiedorowicz Marta VB ZŁOTA SOWA
Godziewska Martyna VB ZŁOTA SOWA
Kubik Karolina VB ZŁOTA SOWA
Rudzka Natalia VB ZŁOTA SOWA
Siedlecka Weronika VB ZŁOTA SOWA
Borcoń Jakub VIA ZŁOTA SOWA
Borowiec Julia VIA ZŁOTA SOWA
Górowska Magdalena VIA ZŁOTA SOWA
Krzyżosiak Kamil VIA ZŁOTA SOWA
Stawowy Kacper VIA ZŁOTA SOWA
Gazda Paula IA  SREBRNA SOWA
Grudzińska Blanka IA  SREBRNA SOWA
Lindner Julia IA  SREBRNA SOWA
Majgier Joanna IA  SREBRNA SOWA
Rak Jakub IA  SREBRNA SOWA
Bogdanowicz Damian IB  SREBRNA SOWA
Czajkowski Ksawery IB  SREBRNA SOWA
Wojtowicz Olga IB  SREBRNA SOWA
Boniecka Nadia IC  SREBRNA SOWA
Grzebielucha Angelika IC  SREBRNA SOWA
Siedlecka Anna IC  SREBRNA SOWA
Skrzypkowska Aleksandra IC  SREBRNA SOWA
Witek Wiktoria IC  SREBRNA SOWA
Chmiel Eryk IIA  SREBRNA SOWA
Janik Klaudia IIA  SREBRNA SOWA
Kurowski Jakub IIA  SREBRNA SOWA
Kuśnierz Roksana IIA  SREBRNA SOWA
Paulińska Kinga IIA  SREBRNA SOWA
Szlęg Klaudia IIA  SREBRNA SOWA
Gurszpit Dawid IIB  SREBRNA SOWA
Lisiowska Karolina IIB  SREBRNA SOWA
Otto Oskar IIB  SREBRNA SOWA
Chałas Alicja IIC  SREBRNA SOWA
Karkowska Paula IIC  SREBRNA SOWA
Puzdrowski Arkadiusz IIC  SREBRNA SOWA
Jaworska Kasandra IIIA  SREBRNA SOWA
Kostrzewska Kornekia IIIA  SREBRNA SOWA
Nielubiak Michał IIIA  SREBRNA SOWA
Nowacki Jakub IIIA  SREBRNA SOWA
Żukowski Mateusz IIIB  SREBRNA SOWA
Skwarek Mikołaj IVA  SREBRNA SOWA
Spaczyńska Maga IVA  SREBRNA SOWA
Szczebak Piotr IVA  SREBRNA SOWA
Wołek Klaudia VA  SREBRNA SOWA
Rudzki Dawid VB  SREBRNA SOWA
Słomowicz Bartosz VIB  SREBRNA SOWA
Staszko Wiktoria VIB  SREBRNA SOWA

Uczniowie naszej szkoły zdobyli tytuły finalistów w interdyscyplinarnym konkursie Disce Puer  Junior organizowanym przez Zespół Szkół nr 1 w Wałbrzychu:

Kamil Krzyżosiak kl. VI a – finalista I stopnia

Julia Borowiec kl. VI a – finalista II stopnia

Jakub Borcoń kl VI a – finalista II stopnia

Do ścisłego finału ( 10 najlepszych z ponad 200 uczestników ) zakwalifikował się Bartosz Słomowicz z klasy VI b i zajął w nim 4 miejsce.  Otrzymał tytuł laureata i tym samym jest zwolniony z egzaminu językowego do gimnazjum nr 12.W tym samym konkursie nasza szkoła drużynowo zajęła 4 miejsce.


Duży sukces Naszej Szkoły .W dniu 11.03.2014 rozegrane zostały finały w siatkówce dziewcząt i chłopców klas V. Nasza szkoła jako jedyna w mieście zakwalifikowała się do finału w dwóch kategoriach: dziewcząt  i chłopców. Dziewczęta w finale wywalczyły II miejsce a chłopcy III miejsce . Uczniowie otrzymali  srebrne  i brązowe  medale a szkoła puchary. Cieszymy się z osiągnięcia sukcesu przez naszych sportowców i życzymy dalszych wybitnych wyników sportowych.

Skład dziewcząt : Kusz Kamila, Wożniak Sybilla, Siwiak Wiktoria, Kubik Karolina, Siedlecka Weronika, Gileta Zuzanna, Zagrodzka Nikola, Antkowiak Karolina.

Skład chłopców:Weinar Maksymilian, Kowalik Jakub, Matysek Tomek, Bratko Daniel, Rudzki Dawid, Anszczak Dawid, Kubiak Mateusz .

Opieka i przygotowanie Ilona Radywoniuk


W dniu 14.02.2014 r zakończyła się rywalizacja szkół w zawodach lekkoatletycznych organizowanych przez klub sportowy LKS,,Górnik” . Nasi uczniowie po trzech spotkaniach wywalczyli drużynowo IV miejsce. Szczególnie z 20 osobowej drużyny wyróżnili się Maciej Wożniak I m w biegu na 60m i w skoku w dal, Kamil Miłek II m w rzucie piłką lekarską i Ząbek Damian I miejsce w rzucie piłką lekarską . Dziękujemy wszystkim zawodnikom za godne reprezentowanie szkoły.

Przygotowanie i opieka T. Piwowarczyk i I. Radywoniuk.


W dniu 13.02.2014r reprezentacja szkoły w tenisie stołowym wyjechała na finał strefy wałbrzyskiej do Krosnowic. Uczniowie w składzie Ryl Michał, Woźniak Maciej, Kubis Olek zajęli VII miejsce. Dziękujemy zawodnikom za godne reprezentowanie szkoły w gronie najlepszych tenisistów stołowych ze strefy wałbrzyskiej.

Przygotowanie i opieka nad uczniami Ilona Radywoniuk


W dniu 22.11.2013, zostały zorganizowane przez p. Ilonę Radywoniuk zawody sportowe ,, SPEED4″ które przeprowadziła specjalnie do tego celu zaproszona ekipa.
Uczestnikami byli uczniowie z kl. I-IV , którzy mogli zbadać swój czas reakcji, szybkość i zwinność.
Najsprawniejszymi w klasach I okazali się uczniowie z klasy I ,,b” wśród dziewcząt Roksana Batorska
a wśród chłopców Piotr Pułkownik
Klasy II
dziewczęta : Klaudia Szlęg kl II a
chłopcy : Igor Sznip kl II b
Klasy III
dziewczęta : Angelika Hudak kl III a
chłopcy : Jakub Nowacki Kl III a
Klasy IV
dziewczęta :Justyna Pacoń IV a
chłopcy : Piotr Kowalski IV b


Liczna grupa uczniów Naszej szkoły, z wielkimi sukcesami wzięła udział w indywidualnej międzyszkolnej rywalizacji, która miała miejsce w Galerii Viktoria dniu 30.11.2013r. Walka o miano najsprawniejszych toczyła się zacięcie pomiędzy uczniami z 10 szkół podstawowych w Wałbrzychu. I tak w klasach II wygrała nasza uczennica Twrdowska Katarzyna a wśród chłopców I miejsce z rewelacyjnym czasem zajął Sznip Igor. W klasach III zwyciężyła Angelika Hudak, a w klasach IV Justyna Pacoń . Medaliści
otrzymali cenne nagrody i pamiątkowe medale oraz dyplomy.

Do grona najlepszych zliczyli się również: Julia Klimek (8 miejsce), Klaudia Szlęg ( 2 miejsce), Piotr Pułkownik (9 miejsce), Roksana Batorska ( 8miejsce).
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie Naszej szkoły.


W konkursie plastycznym zorganizowanym przez Straż Miejską „ Plastik, papier, szkło i bio – segregacja to nie zło” uczennica kl. II a Amelia Baran zdobyła II miejsce. Gratulujemy!


Nasze uczennice : Marta Fiedorowicz, Dominika Malicka, Wiktoria Malicka , Karolina Kubik i Julia Borowiec zajęły I miejsce w kategorii 10- 12 lat w Konkursie Kolęd i Pastorałek zorganizowanym przez Wałbrzyski Ośrodek Kultury. Gratulujemy !


Amelia Kułakowska otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym „ Nietoperek” organizowanym przez s.a.s. trek i Zamek Książ.


W konkursie recytatorsko- teatralnym „ W krainie Tuwimolandii- festiwal słów i postaci” organizowanym przez „ Bibliotekę pod Atlantami” nasi uczniowie zdobyli: Julia Suchacińska – II miejsce, Magdalena Garlińska – III miejsce oraz Gabriel Wilk – wyróżnienie.


Uczennice klasy II Klaudia Kołpak i Agnieszka Parzonka otrzymały wyróżnienia w Regionalnym Konkursie Plastyczno- Literackim „ Moja Mama” w kategorii : uczniowie kl. II-III ( prace plastyczne). Edycja 2013 – „ Kochana mamo, gdy będę duży…”. Organizator konkursu: poseł na Sejm RP Katarzyna Mrzygłocka oraz PSPS nr 10 i PGS NR 10 w Wałbrzychu


Przemysław Górowiec, Julia Borowiec i Dominika Serbeńska zajęli I miejsce w VIII Powiatowym Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II pod hasłem: „Mów, Panie, bo sługa Twój słucha” – lata kapłańskie Karola Wojtyły. Organizator konkursu PSP 28 w Wałbrzychu


Weronika Knedler zajęła II miejsce w XI Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim w kategorii II: Szkoła Podstawowa klasy IV-VI, natomiast Angelika Hudak zajęła II miejsce w kategorii I- Szkoła Podstawowa klasy I-III. Organizator konkursu : Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych w Wałbrzychu.


Szkolny Turniej  w Tenisie Stołowym w roku szkolnym 2013/2014
I miejsce  Kamil Miłek
II miejsce Wożniak Macie
III miejsce  Ryl Damian


30.01.2014r w miejskim Ratuszu uroczyście wręczono laureatom oraz zwycięskim szkołom nagrody
za ubiegłoroczną edycję konkursu pn. „Wodny Świat Wałbrzycha”. Organizatorem konkursu
były  wałbrzyskie wodociągi. W konkursie tym, który składał się z wielu bloków tematycznych, nasza szkoła zdobyła III miejsce. Nagrodę – zestaw wi-fi – z rąk prezesa WPWiK p. Marka Mileniczuka oraz  prezydenta p. Romana Szełemeja odebrała dyrektor szkoły p. Izabella Mazurek.


W dniu 31.01.2014 r reprezentacja szkoły w składzie Wożniak Maciej , Ryl Damian, Kubis Olek po zaciętym meczu finałowym wywalczyła II miejsce wśród wałbrzyskich szkół podstawowych w Mistrzostwach Tenisa Stołowego Chłopców. W swojej grupie bez trudu pokonali  PSP 37 z wynikiem 3:0 , oraz PSP 26 z wynikiem 3:0.

W finale zmierzyli się z podstawówką ze Szczawna Zdrój pokonując ją 3:0 i PSP 28 której ulegli 5:2.Przygotowanie i opieka pani Ilona Radywoniuk.


W szkolnym konkursie plastycznym pt. „To ja”  zorganizowanym przez pedagoga szkolnego panią
Anitę Politowicz nagrodzono:
I miejsce- Marta  Fiedorowicz,
II miejsce- Julia Borowiec, III miejsce Karolina Tylman


W dniu 4 lutego 2014 roku odbył się szkolny konkurs recytatorski, w którym wzięło udział 24 uczniów
z klas I-III. Uczestnicy doskonale recytowali wybrane przez siebie wiersze.

I miejsce- Daria Oleksińska kl. Ia,
II miejsce – Kinga Paulińska kl. IIa
III miejsce – Paula Karkowska kl. IIc

Wyróżnienia: Julia Głubieniec kl. IIb, Alicja Chałas kl. IIc, Agnieszka Parzonka kl. IIIb. Organizatorem konkursu była pani Halina Ramotowska


W dniu 05.03.2014r rozegrane zostały mistrzostwa Wałbrzycha w siatkówce chłopców klas V. Zawodnicy w składzie Weinar Maksymilian, Kowalik Jakub, Matysek Tomek, Bratko Daniel, Rudzki Dawid, Anszczak Dawid, Kubiak Mateusz zdecydowanie pokonali przeciwników  z  PSP Nr 15 i PSP Nr 28, zajmując w swojej grupie I miejsce i przechodząc do ścisłego finału.

W dniu 06.03.2014 r siatkarki z klas piątych poszły w ślady chłopców i wywalczyły awans do ścisłego  finału pokonując zawodniczki ze szkoły Nr 37 i Nr 9. Naszą szkołę reprezentowały następujące uczennice Kusz Kamila, Wożniak Sybilla, Siwiak Wiktoria, Kubik Karolina, Siedlecka Weronika, Gileta Zuzanna, Zagrodzka Nikola, Antkowiak Karolina.

Finał chłopców i dziewcząt 11.03.2014. Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów.

Opieka i przygotowanie Ilona Radywoniuk.