Kwi 14

Taneczne sukcesy naszych uczniów

Karolina Tymon i Sylwia Kuszewska zdobyły Srebrne Wyróżnienie w kategorii 13-15 lat Duety HIP-HOP. Organizatorem konkursu był Miejski Ośrodek Kultury w Nowej Rudzie i Klub Tańca „COMA”.

Natomiast podczas XXIX Noworudzkich Spotkań Tanecznych: Amelia Wesołowicz i Piotr Pułkownik zajęli  I  miejsce w kategorii 8- 9 lat , klasa H. Organizator  Miejski Ośrodek Kultury w Nowej Rudzie.

Kwi 14

Szkolny Konkurs Ortograficzny

W dniu 3 kwietnia 2014 roku odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny. Mistrzami Ortografii zostali :

Klasa II

  1. Katarzyna Witek, kl. II C
  2. Julia Głubieniec, kl. II B
  3. Julia Suchańska, kl. II A

Klasa III

  1. Szymon Lisowski, kl. III A
  2. Jakub Nowacki, kl. III A
  3. Kinga Wierzchowska, kl. III B

Gratulujemy !

Kwi 07

Nabór do orkiestry

Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju organizuje nabór do Międzyszkolnej Orkiestry Dętej CERAMIK BAND, działającej przy szkole.

Darmowa nauka gry na następujących instrumentach:- saksofon, klarnet, klarnet,

trąbka, puzon, tuba, sakshorn tenorowy i altowy, gitara basowa,flet prosty.

Szkoła zapewnia naukę od podstaw, miłą atmosferę i niezapomniane koncerty!

Orkiestrę Dętą CERAMIK BAND można usłyszeć i zobaczyć na portalu YouTube, wpisując
w wyszukiwarce: „Ceramik Band – Koncert Noworoczny”. Zainteresowanych graniem w Orkiestrze CERAMIK BAND prosimy o kontakt:

Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju
tel.: 74/ 843 26 07,
 tel. do instruktora orkiestry, Pana Tomasza Kłosa: 607 920 785

Kwi 07

Współzawodnictwo klas II

2 kwietnia 2014 r. odbyło się współzawodnictwo klas II.  Organizatorem  zawodów było Centrum Sportowo – Rekreacyjne AQUA Zdrój. Reprezentanci naszej szkoły zajęli II miejsce na 11 startujących szkół.

Skład drużyny:

Ola Maciejewska, Ola Puchała, Kasia Twardowska, Angela Martynów,Klaudia Szlęg,Julia Suchańska, Igor Sznip, Przemek Łyskawa, Kacper Alterowicz, Jordan Kacica, Kacper Weber, Mikołaj Dereń.

Mar 28

Współzawodnictwo klas III

25 marca 2014 r. odbyło się współzawodnictwo klas III. Organizatorem zawodów było Centrum Sportowo – Rekreacyjne AQUA Zdrój. Reprezentanci naszej szkoły zajęli I miejsce na 12 startujących szkół.

Skład zwycięskiej drużyny:

Klaudia Bromboszcz, Miranda Domagała, Angelika Hudak, Klaudia Kołpak, Julia Orłowska, Weronika Suska, Bartosz Ankiel, Bartosz Łuczak, Dawid Mrzygłód, Jakub Nowacki, Paweł Okrasa, Dominik Sikorski.

Do zawodów drużyna została przygotowana przez p. Reginę Sikorę i p. Dorotę Kopciuch.

Mar 28

Rekolekcje Wielkopostne

Rekolekcje Wielkopostne dla uczniów z naszej szkoły odbędą się w Parafii pw. Świętej Rodziny
w dniach: 9-11 kwietnia 2014r.

Przebieg Rekolekcji:

Klasy 0 – III przychodzą do szkoły na godz.:10.00. Sprawdzenie obecności i wyjście do kościoła
na godzinę 10.30. Po rekolekcjach uczniowie wracają do szkoły, a następnie idą do domu.

Klasy IV – VI przychodzą do szkoły na godz.: 11.40. Z wychowawcami idą do kościoła na godz.: 12.00
a po Rekolekcjach wracają do szkoły, a następnie idą do domu.

W czasie rekolekcji w szkole będzie wyświetlany film:
9 IV godz.: 9.30 dla klas I;
9 IV godz.: 11.00 dla klas IV;
10 IV godz.: 9.30 dla klas II;
10 IV godz.: 11.00 dla klas V;
11 IV godz.: 9.30 dla klas III;
11 IV godz.: 11.00 dla klas VI.

Świetlica szkolna jest czynna w dniach rekolekcji od 7:00 do godz. 16:00.

Mar 26

Konkurs – Portret Pani Wiosny

W III edycji miejskiego konkursu plastycznego pt. „Portret Pani Wiosny” nasi uczniowie zdobyli:

I miejsce – Andrzej Rękawek kl. Ia
Wyróżnienia: Aleksandra Skrzypowska kl. Ic, Maja Pytel kl. Ic, Laura Eświl kl. II, Agnieszka Parzonka kl. III.