Pasowanie na Małego Działkowca

W dniu 8 maja 2018 roku uczniowie klasy IIa wykonali swoje pierwsze nasadzenia na terenie działki rodzinnej, która została przekazana naszej szkole w bezpłatne używanie przez Rodzinny Ogród Działkowy „Biały Kamień” w Wałbrzychu. Tak jak dzieci obiecały na poprzednich zajęciach,, przygotowały w szkole ilustracje przedstawiające swój wymarzony ogródek działkowy.

Na podstawie prac plastycznych, zostały zakupione przez Okręg Sudecki PZD w Szczawnie-Zdroju drzewka i krzewy owocowe, nasiona warzyw i sadzonki truskawek oraz róże. Podczas lekcji na działce, odbyło się „Pasowanie Na Małego Działkowca”. Każdy z uczestników otrzymał na pamiątkę ozdobne rękawiczki i łopatki do nasadzeń oraz zapoznał się z techniką sadzenia drzew i krzewów, metodami palikowania i dalszą opieką nad roślinami. Dzieci mają już nowe pomysły, które chcą zrealizować na swojej działce.Zajęcia w ogrodzie prowadziła z uczniami pani inż. Sabina Przepiórska- instruktor ds. ogrodniczych Polskiego Związku Działkowców – Okręg Sudecki. Całość koordynowała pani Karolina Dobrosielska. Bardzo dziękujemy!Dziękujemy również panu Henrykowi Malikowi- prezesowi Okręgu Sudeckiego PZD w Szczawnie Zdroju za udostępnienie działki i umożliwienie nam przeprowadzania lekcji przyrody we własnym ogródku i obiecujemy dbać o nasze rośliny.