Zbieraj baterie

Uczniowie naszej szkoły od wielu lat uczą się jak dbać o przyrodę. Wdrażani są do zachowań proekologicznych poprzez systematyczne, praktyczne działania. W niektórych klasach stoją pojemniki do segregowania odpadów zamiast zwykłych koszy. Od wielu lat dzieci zbierają do specjalnych pojemników zużyte baterie. W roku szkolnym 2017/2018 również będziemy zbierać zużyte baterie.

Akcja odbędzie się w ramach ogólnopolskiego programu ZBIERAJ BATERIE, który jest również konkursem dla szkół. Nagrody jakie szkoła może zdobyć, można zobaczyć na stronie internetowej programu. W szkole do końca maja 2018r. będzie trwał wewnątrzszkolny konkurs na największą ilość zebranych baterii w którym uczniowie indywidualnie zdobywają nagrody. Zapraszamy do udziału w konkursie. Wszyscy zadbajmy o to, żeby ani jedna bateria nie została wyrzucona na wysypisko i nie zatruwała środowiska. Zatroszczmy się o naszą planetę!

Akcję w szkole koordynują nauczyciele: D. Gasz i R. Sikora

ZBIERAJ BATERIE! to długofalowy, ogólnopolski program edukacyjny dla szkół na temat prawidłowego pozbywania się zużytych baterii i akumulatorów. Ze względu na znaczenie edukacji ekologicznej we współczesnym świecie, program inicjuje szereg wartościowych działań, mających na celu zapoznanie dzieci i młodzieży z wybranymi problemami z zakresu ochrony środowiska naturalnego.

Program ZBIERAJ BATERIE! poprzez praktyczne działania oraz systematyczną edukację ekologiczną zachęca dzieci i młodzież do właściwego postępowania z odpadami niebezpiecznymi oraz przekonuje do przyjaznych środowisku naturalnemu postaw i nawyków.

Organizatorem programu jest Biosystem Organizacja Odzysku Opakowań SA, która działając w branży ochrony środowiska i gospodarki odpadami, inwestuje również w przedsięwzięcia mające na celu wzrost świadomości ekologicznej konsumentów oraz promowanie zasad selektywnego pozbywania się odpadów.