• "Pamiętamy o pierwszej pomocy"

• W piątek 13 września br. z okazji Światowego Dnia Pierwszej Pomocy szkołę odwiedzili uczniowie z Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju. Celem spotkania było zapoznanie naszych uczniów z historią idei święta, jak i ukazanie w jaki w sposób przez lata kształtowała się forma udzielania pierwszej pomocy. Jednak głównym aspektem tej wizyty było uświadomienie uczniom, jak ważna jest umiejętność udzielenia pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia. Uczniowie z „Ceramika” zaprezentowali w sposób praktyczny algorytmy postępowania, jakie powinna spełnić osoba udzielająca pomocy względem poszkodowanego nieprzytomnego z zachowanym oddechem oraz z nagłym zatrzymaniem krążenia. Podczas spotkania zwracano szczególną uwagę słuchaczom na obszar, jakim jest działanie i współpracowanie świadków zdarzenia, czy też samych poszkodowanych na miejscu wypadku.

• GRUPOWE UBEZPIECZENIE NNW

Szanowni Rodzice

Na Rok Szkolny  2024/2025 Rada Rodziców Naszej Szkoły wybrała ofertę grupowego ubezpieczenie NNW  uczniów w TUZ – Polisa Nr BSG 0000057. Wybrany został wariant 2 ubezpieczenia  -  składka 50 zł za dziecko uczęszczające do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Wałbrzychu. Ubezpieczenie działa od 01.09.2024r.  do 31.08.2025r., 24/H  na całym świecie tj. w domu, szkole i poza nią, na zajęciach sportowych i wakacyjnych wyjazdach.

ABY UBEZPIECZYĆ DZIECKO W SZKOLE  NALEŻY:

1. PRZELAĆ KWOTĘ  50,00 DO DNIA 30.09.2024 Roku

W TREŚCI PRZELEWU: "IMIĘ I NAZWISKO DZIECKA/DZIECI ORAZ NUMER KLASY"

NA NUMER RACHUNKU:  58 2490 0005 0000 4100 5784 3831

Odbiorca: TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ WZAJEMNYCH TUZ

LUB

1. WPŁACIĆ DO 30.09.2024 ROKU  KWOTĘ 50,00 ZŁOTYCHDO SEKRETARIATU SZKOŁY   LUB WYCHOWAWCY KLASY.

Załączniki:

OWU Pakiet Bezpieczna Nauka

Oferta Wariant 2

Jak zglosić szkodę

Wniosek: Zgloszenie szkody

• 32 edycja Europejskich Dni Dziedzictwa w Starej Kopalni

• Na zajęciach w ramach EDD klasa 6c wysłuchała wykładu

"Szlaki, sieci, połączenia - wędrówki i kontakty ludzi przez tysiąclecia dziejów Europy",

dowiadując się tym samym czegoś o swoich przodkach,

śledząc kontakty międzykulturowe, które udało się zidentyfikować archeologom.

• Mistrzostwa Polski OCR

• W dniach 31.08 -01.09.2024 r. w Wiśle odbyły się Mistrzostwa Polski OCR,

na których nasz - niestety już były uczeń - Filip Drzewiecki, zdobył tytuł Mistrza Polski w kat. 13-17 lat na dystansie 3 km

oraz tytuł Vice Mistrza Polski w kat. 13-17 lat na dystansie 12 km.

GRATULUJEMY !!!

• Bezpieczna droga do szkoły

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" odwiedzili naszą szkołę.

Funkcjonariusze przeprowadzili prelekcje dla uczniów klas młodszych na temat prawidłowego zachowania się na drodze.

Zajęcia teoretyczne i praktyczne odbyły się na terenie przyszkolnego miasteczka ruchu drogowego.

• Narodowe Czytanie - 2024

Narodowe Czytanie to akcja społeczna zapoczątkowana w 2012 roku i mająca na celu wspólne czytanie – w Polsce i poza jej granicami – wybranego w danym roku utworu. W tym roku wybranym utworem jest „Kordian” Juliusza Słowackiego, który – choć napisany w XIX wieku – nadal pozostaje aktualny. Dramat Słowackiego opowiada o walce Polaków z caratem. O tym, że wolność i niepodległość wymagają bezinteresownego poświęcenia i ciągłej gotowości do czynu. Że odpowiedzialność, konsekwencja i wola działania prowadzą do zwycięstwa, a niezdecydowanie, strach i złudzenia – do klęski. 9 września br. do czytania „Kordiana” zaprosiliśmy: panią Dyrektor – Izabellę Mazurek, Panią Małgorzatę Kusz- Kierownika Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej „pod Atlantami” filii nr 6 w Wałbrzychu, Panią Małgorzatę Stawowy – nauczyciela j. polskiego oraz uczniów –Klaudię Pielaszek i Krzysia Sokołowskiego.

• ul. Wańkowicza 13
          58-304 Wałbrzych