Dzieci ze świetlicy wykonały przepiękne prace plastyczne, a mianowicie wypełniły kontury wiosennych kwiatków (przebiśniegi, krokusy, żonkile) dowolnymi materiałami i wybraną przez siebie techniką: kuleczki z bibuły, wydzieranka lub kolorowanie pastelami poprzez ich rozcieranie.
WIOSENNE KWIATY NA NASZEJ ŚWIETLICY
14 marca Dzień Motyla
Motyle to piękne stworzenia. Tych owadów żyje około 150 tysięcy gatunków z czego w Polsce występuje tylko około 3 tysiące.
Motyle ciekawostki
Gdzie występują motyle?
Motyle można spotkać na wszystkich kontynentach, oprócz Antarktydy.
Z jakich części zbudowane jest ciało motyli?
Z głowy, tułowia i odwłoka.
Ile oczów mają motyle?
Motyle mają parę oczu złożonych z mniejszych oczek.
Co jedzą motyle?
Większość motyli odżywia się nektarem kwiatów.
Z jaką prędkością mogą latać motyle?
Najszybsze motyle mogą osiągnąć prędkość do 55 km/h.
Ćma to motyl?
Tak, ćmy to grupa motyli, prowadzących głównie tryb nocny.
Jakie są etapy życia motyla?
Cykl życia motyla można podzielić na 4 etapy: jajko, gąsienica, poczwarka i dorosły motyl.
Ile żyją motyle?
Długość życia zależy od gatunku. Niektóre żyją bardzo krótko (1 dzień), a inne ponad pół roku.
Ile motyl ma skrzydeł?
Motyl ma 4 skrzydła.
Do przeczytania polecamy:"Świat motyli" Giulii De Amicis
Ta książka zabierze Was w fantastyczną podróż do tajemniczego świata motyli. Odkryjecie, między innymi, tajemnicę słynnego magicznego pyłu pokrywającego ich skrzydła i dowiecie się, jakim cudem pokraczna gąsienica zmienia się w pełnego gracji motyla! Podpowie Wam także, jak hodować motyle i każdego dnia zwabiać te małe, czarujące owady do twojego domu!
oraz "Barwny świat motyli" Katarzyny Bajerowicz
https://wnaszejbajce.pl/barwny-swiat-motyli-ksiazka-plyta-cd-katarzyna-bajerowicz/
Dla młodszych bajki o motylach
Choroby przenoszone drogą kropelkową - WIEM JAK SIĘ ZACHOWAĆ!
Program „ Choroby przenoszone drogą kropelkową - WIEM JAK SIĘ ZACHOWAĆ” jest programem edukacyjnym realizowanym w przedszkolach i szkołach podstawowych. Jest to program lokalny opracowany przez pracowników Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Wałbrzychu w związku z koniecznością podjęcia kompleksowych działań edukacyjnych w czasie pandemii SarsCov-2 w zakresie ochrony przed zakażeniem chorobami przenoszonymi droga kropelkową- COVID 19, grypą i chorobami grypopodobnymi.
"JAK WYGLĄDA OPOWIADANIE SCIENCE-FICTION?"
Z okazji ogłoszenia roku 2021 rokiem Stanisława Lema i obchodów 100-lecia urodzin pisarza stowarzyszenie COMPOSINGART organizuje konkurs plastyczny dla młodzieży szkół podstawowych i średnich Aglomeracji Wałbrzyskiej.
Temat konkursu ‘JAK WYGLĄDA OPOWIADANIE SCIENCE-FICTION?’ („Bajki Robotów” i „Opowieści o pilocie Pirxie” w ilustracji młodych czytelników twórczości Stanisława Lema). Konkurs skierowany jest do młodzieży szkół podstawowych (klasy VI-VIII) oraz młodzieży szkół średnich.
Materiały dotyczące konkursu:
Konkurs Literacko – Plastyczny „ŻOŁNIERZE WYKLĘCI W OCZACH WSPÓŁCZESNYCH UCZNIÓW”
Z przyjemnością informujemy, że Powiatowy Konkurs Literacko – Plastyczny
„ŻOŁNIERZE WYKLĘCI W OCZACH WSPÓŁCZESNYCH UCZNIÓW” został
rozstrzygnięty, a wśród laureatów znaleźli się uczniowie z naszej szkoły :
- Hanna Brucka kl. VII a praca literacka II miejsce
- Maciej Janiszewski kl. VIII - prezentacja - II miejsce.
GRATULUJEMY !!!
REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2021/2022
REKRUTACJA DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH
Zachęcamy do obejrzenia krótkiej prezentacji: NASZA DWÓJECZKA
„Lepszy świat dla dzieci w Jemenie”
W ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF nasza szkoła wzięła udział w akcji „Lepszy świat dla dzieci w Jemenie”. Dzieci w Jemenie doświadczają wielu problemów: braku dostępu do czystej wody, pełnowartościowej żywności, czy właściwej opieki medycznej. Aż 2 miliony dzieci w tym kraju nie chodzi do szkoły. Wiele dzieci cierpi z powodu głodu, każdego dnia walcząc o przetrwanie. Wojna to jedyna rzeczywistość jaką znają. Codzienność, w której funkcjonują, nie daje im szansy na szczęśliwe dzieciństwo.
Dzięki zaangażowaniu uczniów naszej szkoły poprzez prace plastyczne, które wykonali włączyliśmy się aktywnie w stworzenie wizji lepszego świata
dla dzieci w Jemenie.
KONKURS
KLASA 8
RUSZAMY Z KONKURSEM
O IRENIE SENDLEROWEJ
-
PRACA PLASTYCZNA, FORMAT A2, TECHNIKA DOWOLNA:
-
PRACA PRZEDSTAWIAJĄCA POSTAĆ IRENY SENDLEROWEJ lub
-
PRACA PRZEDSTAWIAJĄCA WYDARZENIA ZWIĄZANE Z DZIAŁALNOŚCIĄ IRENY SENDLEROWEJ
-
GAZETKA (działalność w czasie wojny lub powojenne losy)
-
KONKURS WIEDZY.
-
Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu
Szanowni Państwo,
w oczekiwaniu na otwarcie teatrów dla publiczności, Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu serdecznie Państwa zaprasza na pierwszą w swojej historii PREMIERĘ ONLINE przedstawienia „Chłopcy z placu Broni" w reż. Marty Streker. Będzie to pierwsza premiera udostępniona specjalnie dla naszych Widzów w formie streamingu na żywo, czyli transmitowana w czasie rzeczywistym. Gramy na naszej scenie, a Państwo możecie oglądać nas w swoim domu wspólnie z bliskimi. Zapraszamy na stronę live.teatrlalek.walbrzych.pl/ Tego dnia bilet w promocyjnej cenie - 15 złotych.
W związku z powyższym wydarzeniem, ponownie zwracamy się z prośbą o wsparcie naszych działań. Pamiętajmy, że to my dorośli musimy zadbać, aby ten trudny czas odbił się z jak najmniejszą szkodą dla nas wszystkich. Pozwólmy i pomóżmy dzieciom i młodzieży korzystać z kultury w sposób, na jaki pozwala dzisiejsza rzeczywistość. Najbliższa sobota, 6 lutego o godzinie 17.00, PREMIERA ONLINE spektaklu "Chłopcy z placu Broni". Przedstawienie przeznaczone jest dla widzów od lat 10.
Spektakl będzie doskonałym dopełnieniem lektury omawianej w klasach IV i V szkoły podstawowej.
Konkurs Papieski "Totus Tuus" - "Cały Twój Maryjo"
W dniu 26.01.2021 roku wręczono nagrody dla uczniów klas 0 - III biorących udział w Szkolnym Plastycznym Konkursie Papieskim "Totus Tuus" - "Cały Twój Maryjo". Pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Kaliciak z klasy II a, drugie miejsce Amelia Szymańska z klasy II b, a trzecie miejsce Igor Basiński z klasy III b. Organizatorami konkursu były katechetki Lucyna Brożyna i Wioletta Lubkiewicz.
76 rocznica wyzwolenia KL Auschwitz- Birkenau
.
.
REGULAMIN KONKURSU PT. „GDZIE SIĘ PODZIAŁ DZIADEK MRÓZ?”
Organizatorzy:
Zespół Placówek Wsparcia Dziennego
Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu
Cele konkursu:
-
Rozwijanie sprawności manualnych
-
Nauka dbałości o szczegóły
-
Rozwijanie zainteresowań artystycznych, wyobraźni twórczej oraz kreatywności
-
Poszukiwanie inspiracji
-
Kształtowanie wyobraźni dziecięcej i umiejętność przekazania jej na papier.
Zasady konkursu:
-
Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej w formie komiksu zawierającej tematykę zimową oraz związaną z nią przygodą. Może zawierać dialogi, ale nie musi. Interpretacja tematu konkursu jest indywidualna.
-
Konkurs przeznaczony jest dla osób w wieku 6-16 lat.
-
Technika i format arkusza dowolne jednak praca musi nadawać się do przesłania
w formie elektronicznej o rozszerzeniu pdf lub jpg.
-
Każda praca powinna zawierać metryczkę: imię i nazwisko dziecka, wiek, szkoła/przedszkole.
-
Zgłoszenie pracy na konkurs jest równoznaczne z przyjęciem przez uczestnika zasad regulaminu, a także wyrażeniem zgody na nieodpłatne eksponowanie prac oraz przetwarzanie danych osobowych przez Organizatorów w celach związanych
z organizacją konkursu
Kryterium oceniania:
-
Kreatywność,
-
Ciekawa interpretacja tematyki,
-
Wykonanie
Termin oddawania prac:
-
Pracę należy odesłać do 31.01.2021 na adres: konkurs@mops.walbrzych.pl
Nagrody:
-
Do oceny prac konkursowych zostało wyznaczone przez Organizatora jury.
-
Jury przyzna nagrody za trzy pierwsze miejsca w trzech kategoriach wiekowych:
-
6 – 9 lat
-
10 – 13 lat
-
14 – 16 lat
-
Laureaci otrzymają nagrody po ogłoszeniu wyników.
Opis zdjęcia:
„Obrazek przedstawia plakat, reklamujący konkurs oraz podstawowe informacje zawarte w regulaminie.”
-
WOLONTARIAT
Zdjęcia kartek świątecznych i drobnych upominków, jakie wolontariusze naszej szkoły wraz z dziećmi z klas O wykonali dla pensjonariuszy Domu Opieki Społecznej na Sobięcinie i Hospicjum na Piaskowej Górze w Wałbrzychu oraz Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego "Zacisze" w Szczawnie-Zdroju z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Lucyna Brożyna i Wioletta Lubkiewicz - opiekunowie wolontariatu.
.
- 2
Oddziały przedszkolne w naszej szkole pracowały w tym roku szkolnym stacjonarnie. Obie grupy były bardzo aktywne. Zgodnie z tradycją naszej szkoły obchodziły Święto Niepodległości, Dzień Chłopaka i Dzień Misia. Bawiły się na corocznym Balu Jesieni. Odbyły się u nich "Mikołajki" i spotkania gwiazdkowe.
W grudniu dzieci skorzystały z kilku lekcji tańca, przeprowadzonych przez instruktorkę szkoły tańca "Cordex". Uczyły się też obsługiwać komputer. W styczniu nasi najmłodsi uczniowie świętują Dzień Babci i Dziadka. Wszystkie wydarzenia odbywają się w każdej grupie oddzielnie. Dzieci i wychowawcy oddziałów przedszkolnych pozdrawiają i życzą wszystkim szczęśliwego Nowego Roku i dużo zdrowia.
Od listopada bieżącego roku szkolnego nasi najmłodsi uczniowie z oddziału przedszkolnego 01 uczestniczą w zajęciach z wykorzystaniem technologii informatycznej w ramach projektu własnego pani Doroty Gasz i pani Nikoli Szukały -Jabłońskiej: ,,W krainie komputerów. Jak obsługiwać komputer?'. Zajęcia mają na celu między innymi przygotowanie dzieci do posługiwania się komputerem i technologią informatyczną. Dzieci odkrywają możliwości nauki i zabawy na komputerze stacjonarnym i tablecie. Rozbudzają swoją kreatywność, układają puzzle, rysują i kolorują oraz rozwiązują zagadki. A w nowym semestrze?! Oczywiście czeka na nich więcej atrakcji:-) Realizacja projektu przewidziana jest do końca marca 2021. Zajęcia prowadzą pani Dorota Gasz i pani Nikola Szukała-Jabłońska.
W grudniu uczniowie z oddziału przedszkolnego 02 uczestniczyli w kilku zajęciach z wykorzystaniem tabletów. Dzieci wdrażane były do posługiwania się komputerem. Układały puzzle i rysowały. Zerówkowicze obejrzeli również edukacyjny filmik, z którego dowiedzieli się jak bezpiecznie i odpowiedzialnie korzystać z najnowszych technologii. Jak widać na zdjęciach, uczniowie świetnie bawią się, a przy okazji zdobywają wiedzę. Zajęcia prowadziła pani Nikola Szukała-Jabłońska i pani Joanna Żak.
.
KOMUNIKAT - POWRÓT DO SZKOŁY
Szanowni Państwo,
informuję, że od 18 stycznia 2021 r. wznawiamy nauczanie stacjonarne w klasach 1-3.
Powrót uczniów do szkoły będzie możliwy jedynie w reżimie sanitarnym, zgodnie z wytycznych MEiN, MZ i GIS.
Dyrektor Szkoły - Iza Mazurek
Bezpiecznie podczas ferii zimowych
Ferie - radosny „idzie” czas
Nietypowy czas nadchodzi, dni wolne ale sporo ograniczeń:
-
przypominamy, że dzieci i młodzież obowiązują ograniczenia w przemieszczaniu się,
-
między 8:00 – 16:00 możecie wychodzić tylko pod opieką osób pełnoletnich,
-
na zewnątrz i w komunikacji miejskiej obowiązkowe są maseczki,
-
kiedy będziecie uczestnikami ruchu drogowego zachowujcie się rozważnie, dbajcie o swoje bezpieczeństwo,
-
po powrocie dokładnie myjcie ręce.
Podczas pobytu w domu:
-
bezpiecznie korzystajcie z Internetu, a najlepiej ograniczcie korzystanie z komputera i telefonu, dajcie odpocząć swoim oczom i mózgowi,
-
przerzućcie się na książki, gry planszowe, karty, naprawdę warto,
-
bądźcie ostrożni, kiedy obca osoba puka do drzwi, nie udzielajcie informacji o domownikach.
A kiedy spadnie śnieg i „ przymrozi mróz”
Wtedy razem z rodzicami może skorzystacie z zimowych atrakcji w pobliżu domu.
Pamiętajcie:
-
unikacie dzikich lodowisk na akwenach,
-
stoków saneczkowych i narciarskich kończących się na drodze,
-
podczepiania sanek do samochodów
A tak naprawdę liczy się to, że odpoczniecie i „naładujecie akumulatory” do dalszej nauki.
Udanych mimo wszystko ferii zimowych
Aleksandra Szymczak – opiekun Samorządu Uczniowskiego
-
KONKURS
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie