• SPEKTRUM AUTYZMU

W piątek, 1 kwietnia uczniowie naszej Szkoły założyli niebieskie stroje, aby pokazać swoje wsparcie osobom ze spektrum autyzmu. W trakcie godzin wychowawczych uczniowie dowiedzieli się, że autyzm to nie choroba, a także czym charakteryzuje się to zaburzenie oraz z jakimi trudnościami mierzą się osoby nim objęte na co dzień. Zajęcia miały na celu rozbudzenie tolerancji, akceptacji wobec rówieśników, którzy inaczej postrzegają świat.

Uczniowie naszej placówki, wykonali też piękne prace plastyczne, którymi ozdobione zostały korytarze Szkoły.

• TURNIEJ KOSZYKARSKI

Nauczyciele wychowania fizycznego w dniu 24.03.2022 zorganizowali turniej koszykarski. O prym walczyły dzielnie klasy V i IV . W grze właściwej zwyciężyła klasa V b,  a najlepszą celnością wykazała się klasa IV b zwyciężając w konkursie rzutów osobistych. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze.  Gratulacje dla zwycięzców.

• W naszej bibliotece miejskiej odbył się konkurs recytatorski pt."Fabryka jednego wierszyka-Danuta Wawiłow" dla klas 0-III. Uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami przygotowali konkursowe recytacje i z powodzeniem wystąpili na konkursie.

Oceniani byli w dwóch kategoriach.

W kategorii uczniów klas  0-I nagrodzeni zostali:

I miejsce - Szymon Niesłuchowski z klasy IA

II miejsce - Franciszek tabaka z zerówki 2

III miejsce - maria Bączyk z klasy IA

W kategorii uczniów klas II-III :

I miejsce - Hanna Kasperek z klasy IIA

II miejsce - Wiktor Wietecki z klasy III

III miejsce - Łukasz Czwojdziński z klasy III

Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

• DZIEŃ NA TAK!

21 marca 2022 r. wolontariusze z naszej szkoły wraz z opiekunami p. Wiolettą Lubkiewicz i p. Lucyną Brożyną obchodzili DZIEŃ NA TAK! Społeczność szkolna i społeczność Białego Kamienia, zgodnie z ideą dnia, została obdarowana „dobrym słowem”. Wolontariusze przygotowali sentencje, które niejednokrotnie wywoływały uśmiech na twarzach obdarowanych. Każdemu, kto tego dnia był na Białym Kamieniu, wręczali przechodniom kolorowe kwiatki z pozytywnym przesłaniem i balony. Było wesoło i radośnie. Wolontariusze dzielili się z przechodniami uśmiechem, pokazali, że wiosna może zacząć się pogodnie i kolorowo. Kwiatki z sentencjami, które dostali w prezencie mieszkańcy Wałbrzycha, zawierały cenne wskazówki jak:

- Zmieniaj dzień na TAK każdego dnia, pokaż ludziom, że człowiek innym szczęście powinien dziś dać!

- O tyle świat staje się lepszy, o ile ja staję się lepszy!

- Czasami więcej dobrego może zrobić jeden serdeczny uśmiech, dobre, życzliwe słowo, aniżeli bogaty dar pochmurnego dawcy!

Szukając odpowiedzi na pytanie : czy każdy z nas jest artystą, grupa uczniów uczęszczających na etykę z  klas IV-V udała się do Muzeum Porcelany w Wałbrzychu. Uczestniczyli oni w warsztatach twórczych wykonując samodzielnie prace. Poznali proces i etapy  powstawania wyrobów porcelanowych. Podziwiali pod okiem przewodnika obrazy, fotografie i piękne wyroby z porcelany z rożnych stron świata. Zapoznali się z ciekawą historią pałacu oraz odwiedzili historyczne sale z eksponatami muzealnymi, starownymi meblami , portretami dawnych właścicieli mieszkających w pałacu.

• PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

• Pierwszego dnia wiosny uczniowie klasy Ia wraz z wychowawcą  zadbali o swoje klasowe kwiaty doniczkowe. Przesadzili je do nowej ziemi w większe doniczki. Oprócz wiosennego przesadzania roślin doniczkowych, dzieci posiały też nasiona owsa i rzeżuchę.Wcześniej pierwszoklasiści wyhodowali na oknie szczypiorek, który teraz zjadają do śniadania w szkole.

Dzieci wiedzą jak ważne dla zdrowia są witaminy i chętnie jedzą szczypiorek.

• Kolejną osobą, która poza szkołą realizuje swoje pasje i umiejętności sportowe jest Amelia Truszczyńska z klasy IV a.

Amelia trenuje gimnastykę  artystyczną.  Od 1.5 roku uczęszcza do klubu Future Gymnastics Academy, gdzie doskonali swoje umiejętności pod okiem mistrzyni sportu w gimnastyce  Ekateriny Kniazevy. Wcześniej uczęszczała przez 3,5 roku do szkoły nr 9 ćwicząc akrobatykę sportową,  osiągając bardzo dobre wyniki. Trenuje dwa, a nawet trzy razy w tygodniu po 2 godziny. Jeździ na obozy sportowe. Są to zawody ogólnopolskie w różnych miejscach w Polsce.

Jej osiągnięcia: 2 miejsce w zawodach ogólnopolskich w gimnastyce artystycznej w Gliwicach pod tytułem "Cukierek albo psikus" w kategorii 2011 C-LIGHT TA. 3 miejsce w mistrzostwach Dolnego Śląska w akrobatyce sportowej, skokach na trampolinie i ścieżce w klasie 3, w konkurencji 3-ki dziewcząt. 4 miejsce w VII gali rekreacyjnej Gimnastyki Artystycznej LA PASSIONE Łódź 202. To są osiągnięcia na podium.

ZAPRASZAMY NA FILM:

VID-20220221-WA0002(1).mp4

Z okazji święta Ligii Ochrony Przyrody odbył sie w naszej szkole konkurs plastyczny dla klas I-III "Biały Kamień- moja zielona dzielnica".

Uczniowie przedstawili na swoich pracach piękno przyrody okolic naszej szkoły i swoich domów. Potwierdzili, że nasza dzielnica jest pełna zieleni i wspaniałych krajobrazów.

Uczniowie nagrodzeni w konkursie:

Dwa I miejsca :

Maja Dankowska

Wiktoria Dembska

Dwa II miejsca:

Hanna Ożga

Natalia Pszczółkowska

Dwa III miejsca:

Jonatan Ciureja

Wiktoria Rajca

Wyróżnienia:

Emilia Wacholc, Antoni Twardowski, Maria Bączyk, Hanna Kasperek,

Pola Szymańska

Gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym uczniom.

Organizatorzy: J.Sioch i D.Gasz

• Klasa I a na wycieczce w zamku Książ i wałbrzyskiej palmiarni

Dzieci zwiedzały zamek i brały udział w zajęciach "Baśniowy Książ".

Dowiedziały się jakie były dzieje zamku oraz poznały legendy zamkowe.

Następnie poszły do palmiarni, gdzie zobaczyły egzotyczne rośliny i cytrusy

rosnące na drzewach. Oglądały też żółwie, papugi, pawie i lemury.

Wycieczka była bardzo udana.

• ul. Wańkowicza 13
        58-304 Wałbrzych