• XV Powiatowy Konkurs Matematyczny

dla uczniów klas III o tytuł

MISTRZA MATEMATYKI 2024

9 maja w naszej szkole gościliśmy uzdolnionych matematyków spośród uczniów klas III, którzy wzięli udział w XV Powiatowym Konkursie Matematycznym o tytuł Mistrza Matematyki. Na zaproszenie konkursowe odpowiedziało 15 szkół naszego powiatu. Uczniowie przez 60 min rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności. Po sprawdzeniu prac przez komisję wyłoniono Mistrza Matematyki oraz kolejno II, III, IV i V miejsce. Przyznano także wyróżnienia. Uroczyste wręczenie tytułu Mistrza oraz nagród odbyło się 23 maja w naszej szkole.

Oto wyniki:

Mistrz Matematyki 2024Krystian Paluch – PSP z Oddziałami Integracyjnymi nr 26

II m – Aleksandra Podlacka – PSP nr 28 im. Jana Pawła II w Wałbrzychu

III m – Oliwier Cudowski – ZSP nr 4 w Wałbrzychu,

Filip Sztrąpf – PSP nr 15 im. J. Kochanowskiego w Wałbrzychu

Amelia Kowalczyk – PSP nr 15 im. J. Kochanowskiego w Wałbrzychu

IV m – Lena Sidor – PSP w Jugowicach

V m – Julian Jakubek - ZSP nr 3 w Wałbrzychu

Jakub Kasperowicz – ZSP nr 6 w Wałbrzychu

Maciej Witkowski – PSP nr 28 im. Jana Pawła II w Wałbrzychu

Wyróżnienia – Hanna Kaszuba, Bartosz Michno – ZSP w Szczawnie Zdroju,

Leon Zimnawoda – ZSP nr 6 w Wałbrzychu

Filip Mikołajczyk – PSP w Kowalowej

Tomasz Laskowski – ZSP nr 3 w Wałbrzychu

Wszystkim uczestnikom konkursu GRATULUJEMY, a laureatom życzymy dalszych sukcesów w przygodzie z matematyką organizatorzy konkursu – Maria Bussler i Regina Sikora.

• LEKCJA PLENEROWA Z ETYKI

• W ramach zajęć etyki, uczniowie klas piątych i szóstych usiłowali znaleźć odpowiedź na pytanie:

Co to znaczy, że przyroda jest dobrem (wartością)?

Zewnętrzne ogrody wałbrzyskiej palmiarni w pięknym słońcu wyglądały imponująco. Wnętrza palmiarni były jeszcze ciekawsze, wiele egzotycznych gatunków roślin, przykłady niesamowitych drzewek banzai oraz zwierzęta: pawie, lemury, papugi i żółwie. Przyroda ukazała się nam w całej okazałości.

• MIODOBRANIE

• 24 maja 2024 r. klasa II b wzięła udział w miodobraniu w miejskiej pasiece edukacyjnej przy Starej Kopalni w Wałbrzychu. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat życia i pracy  pszczół. Spróbowali miodu z uli, które zostały zbudowane z elementów pochodzących z recyklingu zużytych pralek i innych elektrośmieci. Uczestniczyli w warsztatach przygotowywania świec.

• XIV Festiwal Humanistyczny „Semper Alter”

W dniu 29 maja 2024 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIV Festiwalu Humanistycznym „Semper Alter”, którego organizatorem była szkoła Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Wałbrzychu. Po uroczystym powitaniu wszystkich uczniów biorących udział w festiwalu, uczestnicy rozeszli się do poszczególnych sal, w których odbywały się międzyszkolne olimpiady oraz różnego rodzaju warsztaty. W dwóch konkurencjach nasi uczniowie odnieśli sukces.

Uczennica klasy 8a-Alicja Kalaga zajęła II miejsce w Międzyszkolnej Olimpiadzie Polonistycznej, natomiast uczennica klasy 7a- Alicja Tomera zajęła III miejsce w Międzyszkolnej Olimpiadzie Ortograficznej.

Zwyciężczynie otrzymały w nagrodę piękne dyplomy oraz vouchery do Empiku.

Gratulujemy zwyciężczyniom i dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom, którzy przygotowali uczniów.

• ul. Wańkowicza 13
        58-304 Wałbrzych